Autor Tema: AMI DOG - vegetarijanska hrana za pse  (Pročitano 4797 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

AMI DOG - vegetarijanska hrana za pse
« poslato: 13 Avgust, 2012, 16:10:29 »
Do sada sam bila ubeđena da pseća hrana bez mesa ne postoji...

Composition: corn, corn gluten, corn oil, rice protein, whole
peas, beet pulp, linseed, bicalcium phosphate, hydrolyzed
vegetable protein, potato protein, brewer’s yeast, calcium
carbonate, sodium chloride, rapeseed oil.

Izvor: http://www.amipetfood.com/

Obzirom da im je slogan ''Toliko dobri da se četiri puta mogu polizati brkovi'' , a tu nema ič mesa, živo me interesuje kako bi neki od nas uopšte naterali psa da jede.
Ova hrana ima da se kupi u Hrvatskoj, cena za džak od 15 kg je nešto više od 65 eur sm eek

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: AMI DOG - vegetarijanska hrana za pse
« Odgovor #1 poslato: 13 Avgust, 2012, 16:15:57 »
mozda spada u vegetarijanske hrane...dosta njih se pojavilo na trzistu

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 13 Avgust, 2012, 16:19:40 »
Ana vidi naslov  :tapsh:
Piše lepo vegetarijanska hrana.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 13 Avgust, 2012, 16:24:21 »
ali koliko moraš da budeš lud i nepismen, i pritajeni mrzitelj pasa, pa da hraniš mesoždera hranom bez mesa
 sm crazy sm crazy sm crazy

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 13 Avgust, 2012, 16:25:05 »
Što se tiče vegetarijanske ishrane za pse evo nešto na tu temu...

Šta možemo naučiti iz ishrane pasa?

2010. godine bila sam pozvana u Liverpul, Englesku da promovišem biljnu ishranu. Tamo smo između ostalog bili i na 3 dnevnom kampu gde smo boravili šatorima, u prelepoj prirodi, imali super ukusnu biljnu hranu i razna predavanja – između ostalih i moje predavanje. Bila sam šokirana kada sam tada po prvi put čula upoznala ljude koji svoje pse hrane biljnom ishranom. Odmah da priznam, moja prva reakcija je bila po prilično osuđivačka jer sam smatrala da muče svoje pse koji jesu po prirodi mesojedi za razliku od ljudi. Međutim, prevarila sam se. Njihovi psi ne samo da su bili zdravi, nego i uvek veseli i razigrani.

Tek posle sam od svog onlajn mentora Frederika Patend saznala za priču o najstarijem psu na svetu. Ova kuja živela je u Engleskoj i doživela svoju 27 godinu. 27. pseću godinu, a to je 189. ljudska godina!  Vlasnica ovog psa bila je veganka i svog ljubimca je hranila iskljuvio hranom biljnog porekla, pa je Brambl svako veče dobijala porciju pirinča, sočiva i povrća. Pored ovoga Brembl je puno vežbala. Pored Bremble, poznata je i priča psa iz San Dijega čija ga je vlasnica Karen Šehet hranila biljnom ishranom, konkretno: doručak – zrelo voće, ručak – jabuke i datule, a večera – kuvani krompir sa salatom i prelivom od avokada. Ovaj pas je doživeo 20. pseću godinu, što je 140. ljudska godina. Psi jesu mesojedi, ali očigledno da mogu da imaju i vrlo kvalitetan život na biljnoj hrani. Mesojedi su vrste koje imaju najkraći životni vek. A ako je ne unošenje belančevina životinjskog porekla imalo ovakav efekat na prirodne mesojede, kakv tek onda efekat ima na biljojede, kao što su ljudi? Naredni blog biće o najdugovečnijim populacijama i njihovoj ishrani.

Hvala vam što ste pročitali blog. Komentari? Slobodno ostavljajte ispod teksta. Možda imate neku sličnu ili oprečnu priču da podelite. Bilo bi mi drago da pročitam.

Izvor: http://biljnaishrana.com/blog.php?id=27

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 13 Avgust, 2012, 16:25:21 »
i još da platiš 65 eura
 :zid2:

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 13 Avgust, 2012, 16:38:57 »
nisam videla naslov  sm redface

imamo temu o vegetarijanskim hranama, al nek naravno ostane ova ovde u predstavljanju

http://www.prirodapasa.com/index.php?topic=326.0

Van mreže Grivana

• Sr. Member

« Odgovor #7 poslato: 13 Avgust, 2012, 21:01:25 »
ali koliko moraš da budeš lud i nepismen, i pritajeni mrzitelj pasa, pa da hraniš mesoždera hranom bez mesa
 sm crazy sm crazy sm crazy

zadrti, natripovani vegeterijanci. Jos napisali "Your dog is loving it" i "The natural choice"   :crazy:

Van mreže Seabiscuit

• Global Moderator

« Odgovor #8 poslato: 29 Oktobar, 2012, 20:35:45 »
Poštovani, postovi o vegetarijanskoj prehrani uopšte su prebačeni u temu Vegetarijanska prehrana, ovde možete nastaviti konverzaciju o dehidratu iz naslova.

Ugodan boravak na forumu,
Mod Seabiscuit