Autor Tema: Neprijatan zadah  (Pročitano 13022 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SaleB

• Sr. Member

Neprijatan zadah
« poslato: 18 Mart, 2012, 21:17:41 »
Primetio sam da Ejmi ima neprijatan zadah,imate li predloga/saveta kako to rešiti?

Van mreže AA

• Hero Member

Odg: Neprijatan zadah
« Odgovor #1 poslato: 18 Mart, 2012, 21:22:09 »
neprijatan zadah obicno dolazi ili iz stomaka, ili zbog naslaga na zubima.
ako je pas nekvalitetno hranjen, sto tvoja ejmi nije-dolazi do toga. ipak, moze biti da joj neke namirnice ne prijaju a posto je prozdrljivi lab  :)  ti to ne znas.
da li si proveravao ima li kamenca na zubima?

podigni joj usnice i pogledaj zube...ima li taloga na granici zuba i desni i koje je boje?

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 18 Mart, 2012, 22:06:37 »
Ima i Kali slichan problem u navratima. Nema pravila kada ce se pojaviti zadah, i na granulama i na kuvanom... ali eto, pogodilo se da nema problem sa tim vec neko vreme a takodje joj je i stolica skroz normalna. Verovatno ima nekih problema sa varenjem, ponekada.

Van mreže SaleB

• Sr. Member

« Odgovor #3 poslato: 18 Mart, 2012, 22:08:42 »
Da li kosti pomazu za skidanje naslaga?

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 18 Mart, 2012, 22:12:28 »
tesko...one su dobre za odrzavanje kad su zubi cisti...
u principu, kuvana hrana najvise tih naslaga pravi, pa bi trebalo to cistiti s vremena na vreme...

ja wiliju dajem kosti otprilike svaki drugi-treci dan.ako je samo zuckasto, to ne bi trebalo da uzrokuje smrad, ali bi svakako trebao da ocistis. mislim da neces umeti sam...povuce se noktom ili zaobljenim nozicem tupom stranom od desni na dole, ali nemoj to ti da radis, vec najbolje neka vet to napravi. vazno je odrzavati zube i skidati naslage jer one kasnije dovedu do upale desni.nadam se da ce zita da napise nesto na ovu temu, ovo je sve sto ja znam

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 19 Mart, 2012, 02:01:47 »
Kali je 2 meseca uzastopno jela granule, RC kada je imala 8-10 meseci. Zubi su joj bili uzasno zuti, ali posle samo jedne junece kosti ochistila je apsolutno sve. Mi nismo verovali da je tolika razlika, a ovo shto Ejmi ima je malo u odnosu na to kakve je ona zube tada imala.

Od tada bar jednom nedeljno jede velike kosti, ali chesto jede juneca rebra, pilece grudi (sa koskom) i tako neke manje kosti kojima verovatno redovno "pere" zube i nema ni trunku naslaga.

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 19 Mart, 2012, 11:38:21 »
Trebalo bi da list peršuna ublažava neprijatan miris, ali je problem što to treba da se gricka, a naši psi bi to samo progutali.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 19 Mart, 2012, 12:30:51 »
sirov. sirov persun super skida sve smradove, i smrad sa ruku od belog luka npr.

Van mreže Shnaulove

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #8 poslato: 19 Mart, 2012, 12:35:21 »
Sve zavisi sta podrazumevate pod tim neprijatan zadah...psu se uvek malo ''oseca'' iz usta(kao i nama), nekad malo vise, nekad skoro jedva, zavisi od hrane itd....ali ako je zadah bas nepiratan, ostar, moze svasta da bude, npr. trulezni procesi u ustima, zeludcu, ako ima refluksa sadrzaja.....
Ove naslage na Ejminim zubima nisu strasne, jos su mekane, ali se mogu vremenom pretvoriti u kamenac, ako se ne skidaju. Probaj peskirom ili nekom krpom da joj skines to, tako sto ces sastrugati prstom. Meni su se super pokazale one velike tvrde hrskavice od junecih grudi, kad ih pas glodje budu hrapave i super ciste zube, jedino sto nisu bas ekonomicne za veceg psa....

Kada je zadah bas neprijatan i stalan, to je znak bolesti, i treba psa odvesti kod veterinara da utvrdi gde je i sa cim problem....

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 19 Mart, 2012, 13:19:00 »
Da, ja sam zaboravila da napomenem da je Kali upravo junecim rebrom to skinula.