Autor Tema: Zeolit  (Pročitano 4310 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

Zeolit
« poslato: 10 Februar, 2013, 21:17:16 »
''Najpoznatije dejstvo zeolita je kao adsorbensa. Zeolit se uzima kod raznih vrsta trovanja, jer vezuje za sebe toksine, teške metale, hemikalije, te im smanjuje koncentraciju u organizmu.

Zeolit je koristan i kao antioksidans, jer sprečava negativno dejstvo slobodnih radikala na ćelije. Slobodni radikali nastaju pod dejstvom zagađenja, zračenja, stresa, a to su nestabilni molekuli koji reaguju sa drugim molekulima da bi postali stabilni. Pri ovoj reakciji napadnuti molekul sada postaje nestabilan, tj. postaje slobodni radikal, pa napada druge stabilne molekule. Na taj način dolazi do oštećenja ćelija i nastanka mutacija gena, stvaranja kancerogenih ćelija, oštećenja krvnih sudova, a u krajnjem ishodu razvijaju se bolesti, kao što su kancer, srčana oboljenja, dijabetes, oboljenja jetre i drugih organa.

Zeolit se koristi za adsorpciju bakterijskih toksina, mikotoksina i drugih nečistoća koji mogu dovesti do oboljenja u organizmu.

Zeolit se koristi za poboljšanje opšteg zdravlja i imuniteta, utiče na smanjenje nivoa šećera u krvi i posledičnih komplikacija dijabetesa, smanjuje oštećenja krvnih sudova kod ateroskleroze, smanjuje koncentraciju holesterola i triglicerida u krvi. Posebno je efikasan kod trovanja i bolesti jetre.''

http://prirodnilek.com/zeolit

Ovaj prah se dosta koristi kao dodatak za ishranu stoke, kao i za oplemenjivanje zemlje za biljke, za posip za mačke... Sastojak je i nekih industrijskih hrana za pse, ima ga i za ljudsku upotrebu. Navodno je super kod trovanja i dijareje jer prikupi ''sve negativno'' iz organizma. Da li neko od vas koristi zeolit u ishrani pasa (ili ljudi sm smesko1)?

Van mreže unaltraina

• Hero Member

Odg: Zeolit
« Odgovor #1 poslato: 11 Februar, 2013, 00:13:58 »
ja jesam ali vise starim psima... kada se pojavio Zeosorb u veterinarskim apotekama bas me je obradovalo..ovima redje i ne pamtim kada sam ali skoro sam ga trazila u apotekama i nisam nasla u prahu. Znam dosta ljudi medju prijateljima ovde u gradu koji ga uzimaju u tabletama. Pancevci manje svetle u mraku od njega  sm cepko...salim se malo, dobra je to stvar jer pokupi mikrotoksine jos u crevima i izbace se napolje bez toga da veci deo ode u krvotok. Ovaj mineral ima slicna svojstva kao i Hitozan koji ja i suprug uzimamo iz istog razloga ali je po svojstvima jos jaci.Ne znam da li znate da Srbija ima jedno od nalazista najkvalitetnijeg i najcistijeg zeolita u ovom delu sveta i mnogo ga izvozimo.

Van mreže unaltraina

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 11 Februar, 2013, 00:28:12 »
Za nas Zeolit sam saznala pre vise od deset godina i to necete verovati, u inostranstvu!! :wonder:

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #3 poslato: 08 April, 2013, 15:26:31 »
Ne verujem da je Kuki pravio neku razliku  sm smesko1 Nego...Jel i on pojede ovo ovako nepomešano  :th: Koji zeolit koristite?

Naravno pojede sve sem spanaca, ali mu se prasta, bio je bolestan  sm kuhaca

Zeolit je Minazel, bila sam ga kupila pre par godina u apoteci na Veterinarskom fakultetu pa je tako stajao i skupljao prasinu dok nisam krenula da citam kako je to zdravo  :itwasntme:

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 08 April, 2013, 15:50:52 »
A dobro, samo spanać, moj pas ono ne bi ni pomirisao verovatno  sm smesko1
Planirala sam da počnem baš da dodajem taj Minazel, samo nikako da naletim na isti  sm redface

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #5 poslato: 08 April, 2013, 15:59:43 »
Pogledaj u toj kod Veterinarskog, bas je bio jeftin koliko se secam, a kutija je od kilogram  :zb:

A pogledaj i kod ovih

http://www.zeolitsrbija.com/

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 08 April, 2013, 16:51:43 »
Hvala, baciću pogled  sm prst gore Ono što sam na netu našla je uglavnom 20 kg  :blink:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 08 April, 2013, 17:34:54 »
mislim da sam ga jednom videla u bio šopu na kaleniću
a u maksima gorkog ima biljna apoteka, mislim da tamo sigurno ima

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 08 April, 2013, 18:03:12 »
Imam jetno pitanjce u vezi Zeolita.

Sad vec davne '94 otrovala mi se kujica, prijatelj mog oca, veterinar i nauchnik je odmah doshao i dao joj pun shpric zeolita oralno i na drugu stranu  sm redface kujica je sutradan bila kao nova i to je super. Secam se da je pominjao da to daje i svojoj deci i vidim da i sada svi hvale Zeolit.

E sad, koliko vidim Zeolit se koristi za dekontaminaciju (pishe na Wikiju i na ovom nashem sajtu) i to mi je ok, neshto poput aktivnog uglja, ali ne razumem kako funkcionishe kao dodatak ishrani? Da li Zeolit "pravi razliku" izmedju shtenih supstanci i neophodnih minerala? odnosno da li pored vezivanja shtetnih supstanci vezuje i neophodne minerale sprechavajuci nihovu apsorpciju?

Van mreže Berna

• Hero Member

• Berna Photography
« Odgovor #9 poslato: 08 April, 2013, 18:09:03 »
Ne, zeolit selektivno vezuje samo stetne materije, e sad tako sam cula odnosno procitala, nisam hemicar da bih mogla dublje da odgovorim na pitanje, ali pise na linku koji sam postavila (btw znam i neke ljude koji ga piju)

http://www.zeolitsrbija.com/primena/medicina/

http://www.zeolitsrbija.com/o-zeolitu/

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 08 April, 2013, 18:17:42 »
Ma nisam ni ja hemichar, al mi nije najjasnije pa sam mislila da imaju bolje objasnjenje od  "Zeolitski molkularni sunđer u mikro uslovima deluje kao „crna rupa“ u svemirskim makro uslovima! Zeoliti su hrabri borci protiv radikala kao mungosi protiv zmija, s tom razlikom što mungosi slatko pojedu svoje žrtve, dok kod zeolita one jednostavno nestanu u njegovoj molekularnoj kristalnoj rešetki kao u „crnoj rupi“"  :D

Vidim da je u medicinskoj upotrebi, ali nisam  nigde videla detaljnije objasnjenje (struchnije od poredjenja sa mungosima i crnim rupama) pa sam mislila da je neko od nas malo vishe pretrazivao na tu temu.

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #11 poslato: 09 April, 2013, 08:41:28 »
Možda mogu ja da pomognem... Dosta sam čitala o zeolitu jer moja mama ima težak oblik psorijaze (bolest jetre) pa sam pomislila da bi joj mogao pomoći ( i pomaže joj). Kopiraću samo jedan deo: "Kristali zeolita deluju poput kaveza, a unutar njih se nalaze pozitivni joni, esencijalni katjoni  poput Ca, Mg, K, Cu, Zn, Fe i dr., koji su od velikog značaja za organizam.  Ovi pozitivni  esencijalni  joni u procesu jonske izmene zamenjuju mesta s pozitivno naelektrisanim toksinima iz tela, koji se onda čvrsto vezuju unutar kristalne rešetke i zatim kompletno izlučuju iz tela. Velika prednost ovakvog prirodnog  postupka detoksikacije  tela je da se toksini izlucuju 100%. Svi toksini bezuslovno napuštaju telo, bez njihovog privremenog ili povremenog odlaganja. Zeolit vezuje 40% teških metala već u  gastrointestinalnom traktu, a 60% toksina vezuje u krvotoku, na ćelijskom nivou."
Ako nekog interesuje evo linka do celokupnog istraživanja
Moj neki zaključak je da zeolit može samo da očisti organizam našeg ljubimca, ali neke veze sa ishranom nema.
P.S. Mami je posle 2 meseca žestoke upotrebe zeolita koža apsolutno zarasla, krastice na koži se smanjuju i kaže da je ne svrbi kao ranije.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 09 April, 2013, 18:44:42 »
E pa da, to je bolje objasnjenje od mungosa i crnih rupa  :D samo nashi ljudi na sajtu mogu da pishu takve stvari...

Nashla sam juche linkove sa odlichnim objashnjenjima, napisala poveci tekst i resetovao mi se komp  sm zid kad stignem, napisacu opet jer ima nekih zanimljivih stvari koje se obichno ne pominju.

Van mreže PericaIzVica

• Sr. Member

« Odgovor #13 poslato: 15 April, 2013, 09:10:45 »
Поздрав свима,

Ми сви у породици користимо зеолит.
једино још увек нисам почео да дајем зеолит новом члану домаћинства, бул теријеру који има 3 месеца.

Имао сам боксера који је доживео скоро 12 година, фалило му 3 месеца до 12ог рођендана  :cry: . Што је за боксере дуууубока стасрост... И он је добијао једном дневно зеолит као додатак у исхрани.

Нисмо ни свесни колико вредан минерал имамо...

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 21 Februar, 2014, 09:50:40 »
Nabavih i ja malo zeolita. Direktno iz Igroša (mesto pored Brusa), gde je upravo i najveće nalazište kod nas. Tako sirov prah se ispeče u rerni i spreman je za upotrebu. Ja sam ga dobila na gotovo, tj. mama ga ispekla  :tapsh: Dobih napomenu da treba da se koristi plastična ili drvena kašika pri upotrebi, što bi značilo da ne treba da dođe u dodir ni sa metalnom činijom?