Autor Tema: Zatvoreno oko kod psa  (Pročitano 17315 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže lara-ns

• Full Member

Zatvoreno oko kod psa
« poslato: 14 Decembar, 2012, 14:00:08 »
Primetila sam sad da jedva gleda na desno oko,nema krmelja zutog-sto znaci da nije konjuktivitis sva sreca al se plasim da ga nedobije...Zatvoreno joj je oko jedva ga otvori koliko sam mogla da vidim nije joj nista upalo u oko al se brinem sta da joj radim? veterinari nerade...ovo joj je prvi put desava...  :sweating:

Van mreže Kaća

• Hero Member

Odg: Zatvoreno oko kod psa
« Odgovor #1 poslato: 14 Decembar, 2012, 14:00:59 »
Meni samo pada na pamet da se nekako ubola u oko. Kako nijedan vet ne radi?
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 14 Decembar, 2012, 14:27:16 »
kako veterinari ne rade?
zar niste u NS?

Van mreže lara-ns

• Full Member

« Odgovor #3 poslato: 14 Decembar, 2012, 20:27:12 »
Dodjoh i do kompa da napisem ...  Odma nakon onog posta sam zvala naseg veta za hitne slucajeve promenio je radno vreme pa rade ceo dan sad od 9-20h sto je odlicno pre je radio dvokratno i mislila sam da nije u ordinaciji. Odvela sam je dobila je dve injekcije cackali su joj oko  kaze da sam je na vreme odvela i da je to neki vid konjuktivitisa da je udarila negde mada je ona danima sapicama cackala oci al ja sam to shvatala kao njenu igru sutra idemo opet na dve boce i kapi pa ce mo videti kako i sta...merio ju je ima 17kg i ide na striktnu dijetu samo jogurtska casa granula uvece i nista vise dok ne smrsa... oko joj je crveno nateceno i suzi nadam se da ce biti ok  :cry:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 15 Decembar, 2012, 13:10:02 »
dobro je da ste otišli. nadam se da će uskoro biti bolje

Van mreže lara-ns

• Full Member

« Odgovor #5 poslato: 15 Decembar, 2012, 15:34:23 »
dobila je jos jednu injekciju u ponedeljak na kontrolu crcvenkasto je okce ali je ok kako je bilo juce sad je super :)

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 01 Februar, 2013, 10:44:09 »
Ja bih se nadovezala na ovu temu, zbog nemile situacije u kojoj smo se našli juče - ista nažalost traje i danas:

Paši su juče naglo počele da suze oči, u nenormalnoj količini. Čim sam došla s posla primetila sam to, mama reče da su išli u park, ali nije bilo igranja sa drugim psom, pa ne verujem da se povredio - a i teško da bi oba oka povredio istovremeno.

Pomislila sam da nije možda od jakog vetra, možda su se oči iziritirale od prašine ili šta već...stalno je curkala neka sluz, kao da je svetlozelenkaste boje... Sinoć je situacija bila katastrofalna, jedno oko se skoro skroz zatvorilo, noćas nije baš mirno spavao, stalno se premeštao, očigledno je da mu sve to jako smeta, čak i šapama trlja preko očiju.

Jutros je jedno oko bilo skoro skroz otvoreno, malo sluzavo i crvenkasto u uglu, a drugo poluzatvoreno-kapci su spojeni do pola. Za sad sam mu samo ispirala oči kamilicom.

Molim Vas za savet, da li se ovo dešavalo i Vašim psima, da li je možda u pitanju konjuktivitis (nisam primetila žute krmelje) ?
Preporučujete li odlazak kod veterinara ili da vidimo kako će se situacija odvijati još danas? Da li je moguće da u pitanju nije ništa strašno, već samo možda iritacija očiju usled vetra i prljavštine?

Inače, pre 10ak dana mu se na jednom oku video treći kapak, to je verovatno nastalo usled neke povrede, jer se nakon dva dana ispiranja kamilicom u potpunosti povukao.

Pomagajte  :blink:
Nosim psa sa sobom.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 01 Februar, 2013, 11:18:11 »
Obzirom na simptome koje si opisala, ne verujem da bi ti iko dao bilo koji drugi savet osim da posetite veterinara.
Moja Lola je letos imala alergijsku reakciju na hranu i oči su joj bile blago upaljene (crvenilo očiju i malo intenzivnije suzenje) jer se stalno češala po licu, i tada mi je vet dao Vazemycin mast za oči (za životinje) i upala je jako brzo prošla. Kamilica nije delotvorna ukoliko je u pitanju bakterijska upala. Javi kako je prošlo kad se vidiš sa vetom.

Van mreže Orijana

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 01 Februar, 2013, 11:56:21 »
Ne bih preporuchila kamilicu, zapravo meni su striktno rekli da je ne koristim. Fizioloshki rastvor je bolji za prvu pomoc (ako nemate onda u litar vode stavite na vrh noza soli i prokuvate). Nikako ne ukapavati nishta u oko (to kapiram da znate). Da sam na vashem mestu pozvala bi veterinara telefonom za konsultaciju ili ako isti radi sutra onda sachekala jedan dan da vidim kako ce ici. Artagu se deshava krmeljanje zbog prashine i nekih alergija pa ja za redovnu higijenu oka koristim Ophto Lavas i prezadovoljna sam, ni tragova od suza nema.
Nisam recipijent verbalne perforacije karaktera.
Mole se pametniji da ne popustaju, stanje je kriticno!!!

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 01 Februar, 2013, 16:20:34 »
Hvala na savetima, upravo sam zvala veterinara, idemo oko 19h. Javiću šta je bilo.
Nosim psa sa sobom.

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 01 Februar, 2013, 19:50:55 »
Situacija se znatno poboljšala još pre nego što smo stigli do veterinara, zahvaljujući 3% rastvoru borne kiseline.
Veterinar ga je pogledao i prvo je pitao šta jede, nakon čega je predložio da malo promenimo hranu, u smislu "smanjite malo unos proteina, manje mesa, više hleba, jogurta, riže" ... Rekao je da može biti neka alergijska reakcija na hranu...
Što se tiče borne kiseline, rekao je da je to nešto najblaže, ukoliko bi bilo potrebno jače dejsvo, predložio je neomicin deksametazon kapi...

Sve u svemu, oči su mu sad već mnogo bolje, a to je najvažnije  :nod:

Nosim psa sa sobom.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 01 Februar, 2013, 20:04:53 »
razumem da neko savetuje promenu hrane, ali više hleba i riže?!
pas će pre imati alergijsku reakciju na te stvari nego na meso
i drugo, meso nema u sebi toliko proteina koliko ima u granulama
 :zb:
ne znam šta bih rekla na ovo. ostala sam bez teksta

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 01 Februar, 2013, 20:09:31 »
Ne znam, što se tiče neke izbalansirane ishrane i dalje sam totalni laik  :blink:, ali sam pretpostavila da će većina forumaša reagovati upravo ovako... Šta znam, ovaj veterinar je u fazonu "pas sme da jede sve"... znam da se to ne poklapa baš sa suštinom cele ove priče "meso i što više mesa", ali sam ipak želela da podelim sa Vama njegov savet, upravo da bih čula što više različitih mišljenja...
Nosim psa sa sobom.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 01 Februar, 2013, 20:14:14 »
ima pasa kojima u ishrani više odgovara da u jednom obroku pojedu više UH
ali ovde se ne radi o digestivnom traktu već o mogućoj alergijskoj reakciji na neku namirnicu
a žitarice su daleko veći alergeni od mesa
da li možeš da odeš po još neko mišljenje jer mi ovo na prvu ruku nema nikakvog smisla

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #14 poslato: 01 Februar, 2013, 20:14:49 »
Znaš kako, vrlo je moguće da je alergijska reakcija na meso, pogotovo ako je meso iz supermarketa. Dosta sam to spominjala, ali takvo meso dolazi od životinja koje se hrane koncentratom, mekinje itd itd. Tako da takvo meso može da izazove alergijske reakcije, pogotovo ako si davala piletinu, junetinu iz supermarketa.
Ali mi je apsurdan savet veterinara. Zapravo, kad bolje razmislim nije apsurdan, jer oni ništa ne uče o ishrani. Ali opet, više riže i hleba i da pas može da jede sve - ludost.