Autor Tema: Buve, krpelji i ostala gamad  (Pročitano 83869 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Murphypei

• Sr. Member

Odg: Buve, krpelji i ostala gamad
« Odgovor #180 poslato: 23 Januar, 2013, 11:18:53 »
Meni je Marfi jedne godine zaradio piroplazmozu u sred januara sa sve snegom napolju.  sm eek Te godine je bilo i najviše krpelja, ali mi nije ni padalo na pamet da mogu da izleću dok ima snega pa smo mi lečili napad FSF do momenta kad je počeo da urinira krv. Prošle godine, 2012., za pravo čudo kod mene nije bilo nijednog krpelja (izgleda su koristili neka nova sredstva za prskanje na njivama) tako da je Kalla imala jednom Advantix i više joj nisam ni stavljao ništa. Videću kakva će situacija biti ove godine.
''Do not make the mistake of treating your dogs like humans or they will treat you like dogs.''

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #181 poslato: 23 Januar, 2013, 14:27:55 »
Reklama za Fyprist!  sm zelenko Posle mesec dana nakon stavljanja ampula na 3 psa i 5 macaka, da cuknem u drvo, nema ni buva ni krpelja. Imeprativ je drzati psa suvim dva dana nakon stavljanja ampule i ne kupati ga samponom nakon toga. Potrebno mu je par dana, ali za to vreme i unisti buve na psu ili macki. Nisam mogla niti htela ni mogla da ih cistim ovaj put, ali ampule su odradile posao.
Za one kojima je cena bitna, mada mislim da sam pisala vec, u Pet Centru je cena najniza u Beogradu, a verovatno i sire.
Koja je cena u Pet Centru?
Nisu loša vremena, nego čovek.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #182 poslato: 23 Januar, 2013, 14:30:54 »
mislim da je bilo 500 i nešto dinara

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #183 poslato: 23 Januar, 2013, 14:33:30 »
Aha, ja ću videti koliko je u Čačku.. ne smem sad ništa da kažem, lupiću svašta  sm smesko1 Ili ću ih pitati preko facebook-a

Van mreže Katarina

• Sr. Member

« Odgovor #184 poslato: 23 Januar, 2013, 19:28:24 »
~570din. u Pet Centru za pse do 40kg, u veterinarskim apotekama i ordinacijama je cena veća (700-800din) jer su i nabavne cene za njih veće - tj. iste kao prodajne u PC.

Prošle godine su zbog groznice zapadnog Nila revnosnije nego ikad do sada zaprašivali komarce u Beogradu, toliko da ih maltene uopšte nije bilo. A zbog sve većeg procenta zaraženih krpelja, i oni su zaprašivani toliko često da sam pik-ap sa insekticidima videla nekoliko puta. I zaista, krpelja je bilo početkom sezone (mart-april), posle toga ništa. Nažalost, nisu sva mesta sprovela strategiju protiv insekata, tako da je u Pančevu bio, blago rečeno, horor.

Lepa vest je da će se u narednih par godina u Beogradu sprovesti genotipizacija babezije, tako da ćemo definitivno znati kojih vrsta ima kod nas. Pretpostavlja se da je neuspeh lečenja pasa, pored neodgovornosti vlasnika i izostajanje sa terapije nakon 2 nedelje, i to što Imizol ne utiče isto na sve vrste Babezije.

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #185 poslato: 23 Januar, 2013, 19:35:29 »
nisam ni znao da ima vise vrsta  sm redface

a Kaca sta dobijamo "kad saznamo koje sve vrste imaju",zar sad pri terapiji veterinar ne moze to da uoci ili ih stavlja sve u jedan kos

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #186 poslato: 23 Januar, 2013, 20:15:00 »
Da, da, jeftinije je u pet centru. Evo odgovora(Zoo Cerić):
Citat
Zavisi od tezine psa, npr. za tezinu od 20-40kg cena je 640 din

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #187 poslato: 10 Februar, 2013, 14:06:30 »
Onaj sprej je pri kraju, tako da moram nešto drugo da kupim, ali mislim da ću opet kupiti ovaj sprej. Ali dajte predlog šta još da uzmem, ogrlicu ne bih. Mislim da je alergičan na buve  :cry: Sve se uklapa sa onim što sam čitala za pse koji su alergični na njih. Ali izgleda da svaki dobar preparat ima ludilo od cene.  :zid2: Ali zdravlje na prvom mestu  sm prst gore

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #188 poslato: 01 Mart, 2013, 16:32:38 »
Definitivno moramo da nabavimo Fypryst(plus onaj sprej koji smo koristili, imamo ga još malo), prvo ćemo da pitamo čoveka kod koga bukvalno sve kupujemo za Bolta, a ako je bolja cena u Pet Centru, imamo nekoga ko će nam to nabaviti  sm zelenko Samo da ne omaši i sve će biti super. A imam pitanje: ima li da se nađe više ampula u jednom pakovanju? Razumete već na šta mislim. Bolje tako nego da mučimo ljude da nam svaki mesec kupuju.

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #189 poslato: 02 Mart, 2013, 09:22:20 »
Ja sam juce kupila Fypryst u PET Centru, ta je cena  sm prst gore

Van mreže KENIP

• Full Member

« Odgovor #190 poslato: 02 Mart, 2013, 09:58:58 »
Pozz svima...

Moje iskustvo sa buvama i krpeljima je ludooo... Ako smo samo u Beogradu, uglavnom je dovoljan front line, i to plavi, jednom u dva tri meseca, i sampon protiv buva i krpleja... istovremeno operem sve prostirke po kuci...

Ali, ako odemo kod rodjaka u Jagodinu, tada se vratimo sa takvim reptilima, da puskom mogu da se ubijaju... tu ne pomaze nista kao preventiva, tako da cim se vratimo sledi kupanje i ampule.

Ja licno vise volim ampule i doze za jednokratnu upotrebu,nego sredstva u spreju.

Van mreže Kaća

• Hero Member

« Odgovor #191 poslato: 02 Mart, 2013, 10:11:01 »
Ja sam juce kupila Fypryst u PET Centru, ta je cena  sm prst gore

Hvala  sm to

Van mreže PMP

• Hero Member

« Odgovor #192 poslato: 12 Mart, 2013, 10:12:34 »
Poceli su krpelji, ja sam 3 nasla na Meri u jednom danu.  :mad:

Van mreže Paša

• Hero Member

« Odgovor #193 poslato: 12 Mart, 2013, 10:19:50 »
Čime ih ti skidaš?
Nosim psa sa sobom.

Van mreže pipika

• Hero Member

« Odgovor #194 poslato: 12 Mart, 2013, 10:39:29 »
Malopre u šetnji na Badua pao krpelj s neba, odma sam ga primetila, nije se zakačio, donela ga kući da ga seciram.