Autor Tema: Sluz u stolici  (Pročitano 15336 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže drez

• Newbie
  • *

Sluz u stolici
« poslato: 03 Novembar, 2012, 23:34:30 »
... moje iskustvo (trenutni nacin ishrane): imam zenku DA staru 17 meseci, 63cm i imala je 45kg... smrsala 1kg za neki 15 dana a kako? Ujutru dobije granule... tek da prekrije njenu ciniju... 150g maximum a uvece ono sto i inace dobija. Kuvana piletina, supa, pirinac, povrce... Dobija i zivu piletinu i to batakove, krila, ledja. Kada joj dajem zivu piletinu, onda nema nikakvih dodataka. Dok je bila manja, ishranu sam joj bazirala 80% na junetini. Sada junetinu dobija...  1x u dve nedelje. Ako i tad dobije. Izbacila sam joj junetinu jer je doslo do toga da ima sluz u stolici. Okej, neko ce reci.. pa gliste.... ma ne, ishrana. Jaka joj je junetina. Voli je, obozava je... zivu, kuvanu ... ali donosi probleme. Prelaskom na piletinu, sluz je u velikoj meri prestala da se javlja.
No, da se vratim na temu.
Sta je dovelo do toga da ona predje onih max 43kg koji vazi po standardu za zenke? pa to sto je uvek nesto grickala preko dana. Cim sam joj to ukinula... + povecala aktivnost i to za 100%.. eto rezultata. Sto se tice samih obroka.. nista ja tu nisam menjala ali sam samo ukinula ono sto je nepotrebno.
Ono sto je bilo suvisno to su bili ugljeni hidrati koji su ukinuti pa jos i povecana kilometraza... i eto rezultata.

Van mreže Cubi

• Old Member

Odg: Sluz u stolici
« Odgovor #1 poslato: 04 Novembar, 2012, 08:21:03 »
vidiš, kod mojih pasa se sluz javljala uglavnom posle piletine. mada i sa drugim vrstama mesa ali manje
 :zb:

još ne znam šta je uzrok tome

Van mreže Lunatic

• Full Member

« Odgovor #2 poslato: 04 Novembar, 2012, 09:26:09 »
Kod moje kuje se takodje sluz javlja posle piletine.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 04 Novembar, 2012, 09:30:52 »
ja sve mislim da je zbog silnih antibiotika i hormona i čega sve....ali kako da znam sa sigurnošću. mogu samo da nagađam. mada im se to nije dešavalo kada su jeli onu mlevenu piletinu koju sam uzimala od Dušana F sa BK

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 04 Novembar, 2012, 09:40:11 »
Sluz u stolici, bez nekih drugih specifičnih simptoma, znakova, ne može baš da se poveže sa nekim konretnim poremećajem. Sluz proizvodi debelo crevo i deluje kao lubrikant, dakle omogućava lakši prolaz stolice. Povremeno može da se proizvede više sluzi nego „obično“. Jedna od mogućnosti je takođe da postoji neki crevni parazit, bakterije, upala creva, pa čak ako proguta neki strani objekat pa je neophodno da creva naprave više te sluzi za lakši „prolazak“ kroz creva.
Ukoliko sluz biva praćena dijarejom ili recimo ima krvi u stolici onda je najbolje da se ode kod veterinara da se izvrše neke analize.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 04 Novembar, 2012, 09:48:09 »
mislim da postoji nešto što iritira debelo crevo kod mojih pasa, zato što se ta sluz javlja u različitim situacijama i retkko kad se pojavljuje duže od 1 ili 2 dana. kada jedu granule ta sluz se nikada ne javlja

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 04 Novembar, 2012, 09:51:27 »
Skroz je moguće. Iskreno, mislim da nije u pitanju sirovo meso, već više neki dodatak. Možda možeš da kreneš da beležiš kad i posle kojih se namirnica to javlja, tako bi brzo utvrdila u čemu je problem.  :zb:

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 04 Novembar, 2012, 09:54:01 »
jedno vreme sam to radila jer sam mislila da se pojavljuje i od pirinča  :zb: ali je svaka teorija pala u vodu kada su 1 dan od iste hrane super kakili a drugi dan sluzavo ili sa eksplozivnim prolivom
jedino što sam uspela da ukačim jeste da se kod Arija to dešava najčešće leti i zato sam počela u vrelim mesecima da ga hranim granulama
ali videću da opet beležim

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 04 Novembar, 2012, 10:01:17 »
Vidiš, i ja bih isto odmah pomislila da je pirinač problem.  :zb:

Van mreže lara-ns

• Full Member

« Odgovor #9 poslato: 04 Novembar, 2012, 11:49:19 »
Lari se nikad nije desavalo da ima sluz u stolici.Uvek je cvrsta a retko kad ima proliv .

Van mreže drez

• Newbie
  • *

« Odgovor #10 poslato: 04 Novembar, 2012, 23:35:45 »
u vezi sluzi, iako to nije tema .... :)  sve moguce analize su uradjene. Radjena analiza stolice... na djidiju i nesto trece je jos bilo. Nista, sve okej. Sa junetinom je bilo, uh, bas. Sad je ima sporadicno. Takodje, posle granula- nikad je nema.

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 05 Novembar, 2012, 00:03:49 »
Onda njen organizam negativno reaguje na junetinu. Umesto junetine ti joj ponudi neki drugi izbor proteina.  :nod:
Ovo mi je baš zanimljivo sad, imam drugaricu koja isto ima ženku DA i ona ne podnosi junetinu. Ne u smislu ne voli je, nego joj organizam ne podnosi.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 05 Novembar, 2012, 00:04:42 »
Drez, da počnemo da vodimo dnevnik ishrane zajedno?
iskreno, mene to užasno nervira i moram da saznam šta je

Van mreže Atina

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 05 Novembar, 2012, 00:07:06 »
Meni moji nikad nisu imali problem, Anela je imala sluz kada je jela piletinu sa sve kožicom.

Vodite vi taj dnevnik, pa da vidimo.

Van mreže drez

• Newbie
  • *

« Odgovor #14 poslato: 07 Novembar, 2012, 01:02:17 »
Aj sad malo objasnjenje oko tog dnevnika. Mislim da znam o cemu pricas ali koje inf su potrebne?

Ja kod Evi pratim od januara 2012. Presla sam odmag na piletinu... i jela je po preporuci jedno vreme samo gastrointestinal granule RC... silni novci  odose a sluz se vracala. terapija je bila minimum 3 nedelje samo te granule i nista drugo.... kao da se uspostavi crevna flora...  ma kakvi. Ponavljala ja to 3 puta i nista to nije pomoglo. Pomoglo je to sto junetina nije vise bila glavni izvor proteina.

Medjutim, veceras, dakle 06.11.2012. dam ja njoj junetinu, od ribica sa sve malo supe, zeleni i dve kasike konzervirane hrane Dr. Alder.... Znaci ispusta gasove kao nikad do sada! Uzas!:) Ujutru cu videti da li ce biti sluzi.