Autor Tema: Landfleisch konzervirana hrana za pse  (Pročitano 8336 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Filth

• Hero Member

Landfleisch konzervirana hrana za pse
« poslato: 29 Septembar, 2012, 16:19:03 »
Ja sam uzimao stelli ove konzerve kad nije htela da jede...pa umesam, ono mirise ja bi ga pojeo.  sm zelenko I tako je jela meso i jos neki dodatak + konzerve. One su stvarno kvalitetne(misli70-80% mesa), ima sa buragom, kombinacija jaretina riba, piletina, imaju svasta...i stvarno su na prirodnoj osnovi plus minimum aditiva. Ako kupis liniju sa piletinom, vidis lepo pileca srca, cela, sirova unutra...nije samleveno, izmuljano, u obliku pastete, pihtija i ostalo, stvarno je meso i stvarno je ono sto pise na proizvodu. Pritom je i cena pristupacna, mislim da je 800gr oko 200-250 dinara...da ne pripremam hranu psu, definitivno bih je time hranio.  sm wink Pritom i za put i kad se ne nadje mesa, 10 puta bolja solucija od granula(a cena ista).  :nod:

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

Odg: Landfleisch konzervirana hrana za pse
« Odgovor #1 poslato: 10 Oktobar, 2012, 16:30:34 »
... One su stvarno kvalitetne(misli70-80% mesa), ima sa buragom, kombinacija jaretina riba, piletina, imaju svasta...i stvarno su na prirodnoj osnovi plus minimum aditiva. Ako kupis liniju sa piletinom, vidis lepo pileca srca, cela, sirova unutra...nije samleveno, izmuljano, u obliku pastete, pihtija i ostalo, stvarno je meso i stvarno je ono sto pise na proizvodu.

Sad sam bacila oko na sastav:

i konzerva sa govedjim srcem

E sad, u ovom drugom sastavu pishel "67% meat and animal by-products (20% beef heart)" ako uzmemo da je 20% srce shta je onih 47%?  :th:

Imala sam nameru da joj uzmem par konzervica kad ne naletim na povoljno meso ali nisam sigurna shta je sve u njima.

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 10 Oktobar, 2012, 17:12:46 »
Gde si nasla sastav?

Imaju oni raznih linija...mislim da je bilo i konzervi gde je svo meso bilo popisano(koliko je cega). Secam se cini mi se piletina losos, i jaretina riba kombinacije...

Kad bi nasli sve sastave bilo bi super, ja nisam uspeo.

E sad sta ide u taj ostatak pitaj Boga.  :D Animal by ne znaci puno...moze da bude i jako lose i jako kvalitetno. Sa obzirom da su nemci u pitanju i da stavljaju organsko povrce i slicno i generalno na detalje obracaju paznju rekao bih da nije neki otpad. Ono sto mogu iz iskustva je da stella nije imala proliv, imala je normalnu stolicu za nijansu vecu nego inace(ja sam uzimao one linije sa pirincem), i nikakvih drugih simptoma. A davao sam joj sigurno 5, 6 ukusa...nekada po malo, a par puta cak i ceo obrok. Da je unutra slezina, pluca i slicno...primetio bih to po stolici, jer ona generalno ima osetljiv stomak i takve nove namirnice bi kao uzbudile 100%.  sm redface

Sta znam, svakako bolje od granula... sm wink

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #4 poslato: 10 Oktobar, 2012, 17:22:58 »
Sastav sam nashla na njihovom sajtu. Nemam pojma, jeste sigurno bolje od granula ali opet, ne volim ove misterije :D

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #5 poslato: 10 Oktobar, 2012, 17:45:08 »
Dr. Alder LandFleisch SENSITIVE KOZLETINA, s povrćem iz bio uzgoja

Monoproteinska (samo jedan izvor životinjskih bjelančevina) hipoalergena potpuna hrana za odrasle pse

Sastav: meso i prerađevine životinjskog podrijetla 67% (kozletina 100%), juha od kozjeg mesa 21%, riža 6%, povrće 5% (mrkva 100%), minerali

Analitički sastav: vlaga 79,5%, bjelančevine 9,0%, sirova ulja i masti 5,0%, sirovi pepeo 1,5%, sirova vlaknina 0,2%.
Dodaci: vitamini: vitamin A (E672) 2500 IJ/kg, vitamin D3 (E671) 250 IJ/kg, vitamin E (alfa-tokoferilacetat) 25 mg/kg, biotin (D-(+)-biotin) 25 mcg/kg

Ne sadrži soju ni šećere. Ne sadrži gluten. Ne sadrži boje, konzervanse ni umjetne arome, ne sadrži GMO, bez dodanih ulja i masti.
Čista svježa voda neka je uvijek dostupna. Zbog zdravlja Vašeg ljubimca redovito konzultirajte veterinara.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 10 Oktobar, 2012, 17:50:07 »
Dr. Alder LandFleisch SENSITIVE KONJETINA, s povrćem iz bio uzgoja

Monoproteinska (samo jedan izvor životinjskih bjelančevina) hipoalergena potpuna hrana za odrasle pse

Sastav: meso i prerađevine životinjskog podrijetla 67% (konjetina 100%), juha od konjskog mesa 21%, riža 6%, povrće 5% (mrkva 100%), minerali

Analitički sastav: vlaga 78,5%, bjelančevine 8,0%, sirova ulja i masti 4,0%, sirovi pepeo 1,9%, sirova vlaknina 0,5%.
Dodaci: vitamini: vitamin A (E672) 2500 IJ/kg, vitamin D3 (E671) 250 IJ/kg, vitamin E (alfa-tokoferilacetat) 25 mg/kg, biotin (D-(+)-biotin) 25 mcg/kg

Ne sadrži soju ni šećere. Ne sadrži gluten. Ne sadrži boje, konzervanse ni umjetne arome, ne sadrži GMO, bez dodanih ulja i masti. Čista svježa voda neka je uvijek dostupna. Zbog zdravlja Vašeg ljubimca redovito konzultirajte veterinara.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 10 Oktobar, 2012, 18:13:13 »
Da li piše preporučena količina za psa?
meni je to jako sumnjivo kod konzervi....na nekima koje sam ranije kupovala pisalo je da je dnevna preporučena količina za psa od 20 kg 1200g
što je po meni nenormalno mnogo i pitam se koliko je to hranljivo kada psa treba da tovim da bi zadovoljio neku osnovnu potrebu

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 10 Oktobar, 2012, 18:52:56 »
pise za svaku...na onom linku koji sam postavila..

evo za ovu poslednju, konjetinu

Upute za korištenje i čuvanje: male pasmine (5 kg): cca 400g/dan; srednje pasmine (15 kg): cca 800 g/dan; veće pasmine (25 kg): cca 1200 g/dan
Preporučena dnevna količina može se prilagoditi specifičnim potrebama svakog psa.
Proizvod čuvajte i poslužite na sobnoj temperaturi. Nakon otvaranja proizvod čuvajte u hladnjaku.

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 10 Oktobar, 2012, 19:09:00 »
Pa 1,2kg i nije mnogo, spremljene hrane Kali pojede oko 2kg a ona je teshka u proseku 35kg :)

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #10 poslato: 10 Oktobar, 2012, 19:12:04 »
tvoja Kali se ne računa, ona je kao termit. jede sve ispred sebe a ne ide u širinu
 sm zelenko
mnogo je 1200g na 20 kg
kad sam Rei prvi put strpala tu količinu u činiju zamalo se nisam ušlogirala

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 10 Oktobar, 2012, 19:20:36 »
Za 20kg jeste mnogo...ali ja mislim da je ovo napisano na foru veci psi preko 25kg - 1200grama.

Pritom je visok nivo vlage, ima corbice tako da to nije konkretnih 1,2kg hrane...

Mada svaki pas je jedinka za sebe, te kolicine ne treba ni uzimati za ozbiljno. I meni deluje mnogo da pas od 5kg pojede konzervu od 400grama ove hrane...ali verovatno ima i toga.  sm wink

Verovatno su te kolicine pisali po % telesne mase, na 25kg - 1,2kg je manje od 5% tezine psa, tako da su se verovatno time vodili, pa i ne izgleda toliko mnogo.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 10 Oktobar, 2012, 19:35:47 »
tvoja Kali se ne računa, ona je kao termit. jede sve ispred sebe a ne ide u širinu
 sm zelenko
mnogo je 1200g na 20 kg
kad sam Rei prvi put strpala tu količinu u činiju zamalo se nisam ušlogirala
Ranije sam uzimao Gran Carno konzerve. Rekao bih da su po sastavu slične ovima. Na njima je pisalo da psima 20-30kg treba dnevno dati neverovatnih 1.600 g  sm eek

Van mreže Dig.iTallEVIL

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 10 Oktobar, 2012, 19:40:07 »

Jest, uopshte nije ekonomichna  sm smesko1 umesto da je ko gazdarica, shta god da pojede da ode u shirinu  :rofl:

Slazem se sa Filthom, svaki pas je za sebe, svi koji su hranili psa domacom hranom manje vishe imaju uvod u to koliko pas pojede. Nama bi verovatno trebalo minimum 1,6kg ovog proizvoda.

Van mreže CyberKat

• Full Member

« Odgovor #14 poslato: 22 Oktobar, 2013, 19:57:00 »
Ja sam danas uzela jednu koznervu ove hrane u Pet Centru u Novom Sadu i psi su odusevljeni. Uzimala sam ranije onu PetCentar piletinu u konzervi pa dodam malo samo u granule, ili Kippy kobasicu da im zamirise (ali sam tu piletinu prestala da uzimam jer je Pegi (bretonka) postala alergicna na nesto - ne znam sta, mozda jeste na te konzervisane hrane, mozda nije), pa reko ajd da probam ovo sa ribom.

Konzerva od 800 gr kosta 229 din i sastav lepo zvuci... ne samo sto lepo zvuci nego kad se otvori konzerva vise lici na mesni narezak nego na one konzervisane hrane gde su kao okruglice neke u "saftu". vide se lepo cela pileca srca, seckana sargarepa... ne znam, meni jako lepo izgleda  sm zelenko

Sastav: meso i prerađevine životinjskog porekla 46% (od čega srca peradi 20%, pačetina 20%, piletina 15%), ribe i riblje prerađevine 25% (od čega losos 30%), juha od peradi i ribe 22%, povrće 5% (bio mrkva, grašak), minerali, biljna ulja (omega 3 + 6 masne kiseline), inulin.

Analitički sastav: vlaga 78%, bjelančevine 8%, sadržaj masti 6%, sirovi pepeo 2,6%, sirova vlaknina 0,6%.
Dodaci/kg: nutritivni dodaci: vitamin A (E672) 2500 IJ, vitamin D3 (E671) 250 IJ, vitamin E 25 mg, biotin (D-(+)-biotin) 25 mcg.