Autor Tema: Belcando MIX-IT Grain free - dodatak mesu  (Pročitano 5816 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže krisb

• Old Member

Belcando MIX-IT Grain free - dodatak mesu
« poslato: 08 Oktobar, 2012, 19:10:04 »
Danas vidim na sajtu distributera da Belcando ima grain free granule. Ništa neočekivano, samo je bilo pitanje vremena...Ali vidim i ovaj mix.

Kompletan dodatak pri hranjenju sirovim mesom

Hranite psa svežim ili zamrznutim mesom? Primenjujete B.A.R.F.? Onda je BELCANDO® MIX-IT idealan "sve u jedan" dodatak. Isključivo hranjenje mesom dovodi do toga da je samo mali deo neophodnih hranljivih materija prisutan u ishrani, čest je nedostatak minerala, vitamina, mikroelemenata i esencijalnih masnih kiselina. Pravilan izbor balastnih materija koje su neophodne za pravilno varenje, kao i sirovina sa važnim sekundarnim biljnim supstancama (polyphenol, karotin, bioflavonid, tanin i gorke supstance) takođe je veoma težak zadatak za mnoge vlasnike pasa.

BELCANDO® MIX IT sadrži balastne i hranljive materije u savršeno izbalansiranom proizvodu u obliku kroketa, bez žitarica i mesa. Idealan je kao dodatna ishrana jer sadrži samo jedan izvor proteina životinjskog porekla.

Preporuka za hranjenje: 1 deo MIX-IT + 2 dela mesa =  savršen obrok! Meso koje se dodaje može biti sveže ili konzervirano. Preporučujemo Belcando SINGLE PROTEIN konzerve mesa kao izvrstan izbor.

Koji su izvori belančevina?

Analiza:

belančevine 12,0%; sadržaj masti 11,0%; sirova vlakna 6,0%; sirovi pepeo 13,5%; vlaga 10,0%; kalcijum 2,5%; fosfor 1,3%; natrijum 0,4%

Preuzeto sa http://www.krug.co.rs/

Ono što me posebno šokiralo je cena. 3kg -2400 din, 10 kg-7600 din  sm eek Za tu cifru imam da kupim veću količinu  grain free granula, a da ne pričam o mesu!

Van mreže LekasHill

• Old Member

Odg: Belcando MIX-IT Grain free - dodatak mesu
« Odgovor #1 poslato: 08 Oktobar, 2012, 19:43:19 »
Koliko vidim, ovo nisu grain-free granule, već dodatak ishrani sirovim mesom.
...Hranite psa svežim ili zamrznutim mesom? Primenjujete B.A.R.F.? Onda je BELCANDO® MIX-IT idealan "sve u jedan" dodatak...
...Preporuka za hranjenje: 1 deo MIX-IT + 2 dela mesa =  savršen obrok!...
Doduše, cene Belcanda i jesu tu negde oko 2.500,00 do 3.000,00 za džak od 4 kg. Iz njihovog proizvodnog programa sam do sada kupovao Puppy Gravy, Finest Croc i Finest Light (nakon sterilizacije), i povremeno ove njihove mesne sosove, pošto mi je pas užasno izbirljiv kad su granule u pitanju. Rezultat je bio uvek isti - u početku manje/više zadovoljavajuće, ali vremenom odbija i njih da jede. Situacija je nešto bolja kada pomešam granule sa pomenutim mesnim sosovima, ali cena (290 dinara za kesicu sosa od 300g) nije baš isplativa.  :th:

Van mreže Filth

• Hero Member

« Odgovor #2 poslato: 08 Oktobar, 2012, 20:54:50 »
Ma ajde bre...za sta ovolike pare? Oni misle da je neko poludeo...

Pritom mi se ovaj koncept uopste ne svidja...sta ce u vitaminsko-mineralnom dodatku 12% belancevina...plus na to pola biljnog porekla. Malo ima proteina u mesu pa su nam potrebni i u dodatku...i to kroz bilje(koje ni jedno nema vise od 1% proteina). Pa vi sad vidite otkud u 100grama ovog dodatka 6grama proteina biljnog porekla.

Ideja oko dodatka koji bi ozbedjivao sve sto je potrebno uz meso je meni licno skroz simpaticna, ali ovi su jednostavno promasili temu...a sa cenom su promasili prvenstveno trziste, a onda i normalnu svest.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #3 poslato: 08 Oktobar, 2012, 21:27:44 »
Ma ajde bre...za sta ovolike pare? Oni misle da je neko poludeo...

Pritom mi se ovaj koncept uopste ne svidja...sta ce u vitaminsko-mineralnom dodatku 12% belancevina...plus na to pola biljnog porekla. Malo ima proteina u mesu pa su nam potrebni i u dodatku...i to kroz bilje(koje ni jedno nema vise od 1% proteina). Pa vi sad vidite otkud u 100grama ovog dodatka 6grama proteina biljnog porekla.

Ideja oko dodatka koji bi ozbedjivao sve sto je potrebno uz meso je meni licno skroz simpaticna, ali ovi su jednostavno promasili temu...a sa cenom su promasili prvenstveno trziste, a onda i normalnu svest.
sm prst gore
Znaš kako kažu - dok je ovaca, biće i vune!  sm lol

Van mreže PericaIzVica

• Sr. Member

« Odgovor #4 poslato: 30 April, 2013, 14:33:58 »
А какве су им грануле? Ваља ли ова храна нечему? Јел спада у премијум или суперпремијум храну?

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 30 April, 2013, 19:58:14 »
А какве су им грануле? Ваља ли ова храна нечему? Јел спада у премијум или суперпремијум храну?
Sve Belcando linije su superpremijum kvaliteta. Konkretno ovaj dehidrat nije kompletna ishrana, već se meša sa mesom (oni preporučuju sirovo) u odnosu 2:1. Nije loša koncepcija (zbog izbalansiranosti obroka i vremena nabavke i spremanja hrane), ali problem je cena, a i ne znam koliko sve to dobro obzirom na čuveno pravilo da dehidrat ne bi trebalo mešati sa prirodnom hranom.
Probao sam da je dajem Loli (užasno izbirljiva - dehidrat neće ni da pomiriše) pošto sam malo "tanak sa vremenom" a i ne mogu da se pohvalim kulinarskim sposobnostima  sm redface , i jela je delimično. Tačnije, meso bi pojela, a granule bi ispljunula (i to na sve strane oko posude za hranu  sm zid pa posle još moram i da skupljam po kući). Oni preporučuju da se za mešanje koriste njihove Single protein konzerve (ima čak i sa mesom kengura  sm eek), ali je i njihova cena dosta visoka (konzerva od 400g košta čak 360 do 400 dinara).

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #6 poslato: 01 Jul, 2013, 13:20:46 »
Belcando MIX IT GRAIN FREE SRB.mpg

''Ako ne želite previše da razmišljate kupite ovaj dodatak mesu i platite ga više nego samo meso''  sm cepko

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #7 poslato: 01 Jul, 2013, 13:25:43 »
moram priznati da im je reklama odlicna...
nego, ovaj mix it mi izgleda kao dehidrat... je li neko to video uzivo?

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #8 poslato: 01 Jul, 2013, 13:33:45 »
Ja probao (odnosno Lola i Apu) sm redface
Apu bi inače pojeo i "masno ćebe", ali Lola... opisao sam "iskustvo" u predhodnom postu  sm valjko1

edit: Identično izgleda kao i bilo koje druge granule, samo sa 0% mesa

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #9 poslato: 01 Jul, 2013, 13:35:45 »
znaci ko dehidrat je...sad sam tek procitala sta si napisao...to mesanje jeste upitno ako hoces sve po ps u da radis (mada ja prva ceo zivot njemu mesam jedno i drugo  sm redface )
verujem da bi bolje bilo da se izmrvi, tj istuce i pretvori u prah

Van mreže larontije

• Hero Member

• Nemački ovčar
« Odgovor #10 poslato: 01 Jul, 2013, 13:38:02 »
Lara bi ti pojela meso, a ovo "pored" bi ti samo onjusila :)

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #11 poslato: 01 Jul, 2013, 13:40:49 »
ovaj bi pojeo ako je meso kuvano...ako je sveze sa dehidratom u istoj ciniji...ne bi mogao da se odluci sta da zaobidje  :D

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #12 poslato: 01 Jul, 2013, 13:41:09 »
verujem da bi bolje bilo da se izmrvi, tj istuce i pretvori u prah

Koja misliš da bi bila razlika? Sve i da ih pas ne sažvaće nego guta, raspale bi se u želucu. Jedino što bi bilo lakše za promešati.

Van mreže AA

• Hero Member

« Odgovor #13 poslato: 01 Jul, 2013, 13:43:51 »
pa kad se izmrvi u prah, nece da se napuhne u stomaku kao kad je u komadu, pa se samim tim valjda i neuporedivo brze vari

Van mreže krisb

• Old Member

« Odgovor #14 poslato: 01 Jul, 2013, 13:46:45 »
Ja mislim da se granula u želucu ''rastopi'' prilično brzo. Naravno zavisi i da li pas žvaće ili guta. Naravno zavisi i od samog kvaliteta, da li je presovana ili kako već. Nezavisno od toga da li uđe u komadu ili u prahu, dugo se vari  :zb: