Autor Tema: Zubar za pse  (Pročitano 12401 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Cubi

• Old Member

Zubar za pse
« poslato: 05 Septembar, 2012, 20:10:53 »
Prenosim sa sajta 24sata.rs:

Tatjana Stevanović je jedini sertifikovani stomatolog koja u svojoj ordinaciji u Novom Beogradu ima jedinstvenu zubarsku ordinaciju za životinje u kojoj psima, mačkama i glodarima popravlja i leči zube. Ipak, ova ordinacija nije isključivo stomatološka, već se u njoj obavljaju i ostali pregledi životinja.
PLOMBA - Tatjana je završila Veterinarski fakultet u Beogradu pre 15 godina, a nakon toga je na fakultetu u Ljubljani završila dodatnu edukaciju za stomatologe i odradila šest meseci prakse. Ona svake godine po nedelju dana ide na dodatne edukacije kako bi se informisala o novostima u segmentu stomatologije za životinje.

- Baš kao i ljudima, i životinjama je potrebna nega. Njima se moraju prati zubi najmanje dva puta nedeljno sa specijalnom pastom koja se ne ispira i koja ne sadrži fluor. Pasta za zube koju koriste ljudi može da im izazove ozbiljne probleme sa organima za varanje, tako da se ne sme koristiti - kaže Tatjana za „24 sata”.

Ipak, mali broj vlasnika životinja obraća pažnju na preventivan stomatološki pregled svojih ljubimaca, pa se najčešće javljaju kad se životinji već oseća jak smrad iz usta, koji se ponekad oseća i u celom stanu.

Tatjana kaže da platežna moć građana uslovljava da se nega zuba životinja stavlja na kraj, a da to nikako nije luksuz jer životinja može imati velike probleme zbog zuba. Najčešće se dešava da imaju dosta kamenca koji podiže desni, što može dovesti do ispadanja zuba.

- Sve vrste intervencija radimo u opštoj anesteziji. Koristi se inhalaciona anastezija, tako da oni spavaju tokom intervencije. Pratimo srčani rad i posebu pažnju obraćamo na to da li životinja pati od neke hronične bolesti - kaže Stevanović.

U ordinaciji „Pas, mačka...” rade ultrazvučno uklanjanje kamenca i poliranje zuba, plombiranje, nadogradnju zuba, metalne navlake, protezu i slično. Pored pasa i mačaka, sve češći pacijenti su kunići, morski prasići i činčile, a najčešći problem koji se kod njih javlja je prerastanje kutnjaka, koji se moraju turpijati kako bi životinja mogla da nastavi da se normalno hrani.

Brušenje zuba kod glodara i do 4.500 dinara
KAMENAC - Vlasnici koji dovedu svoje ljubimce na pregled dobijaju predračun za usluge jer vađenje, plombiranje i slične usluge zavise od veličine i težine životinje, od stomatološkog problema zuba, materijala koji se koristi prilikom zahvata i intervencija, tako da se može reći da su troškovi individualni. Skidanje kamenca za životinju od tri do 40 kilograma košta između 5.500 i 7.800, brušenje zuba kod glodara je između 2.500 i 4.500 dinara.

izvor:http://www.24sata.rs/vesti/beograd/vest/jedina-zubarka-za-zivotinje/53944.phtml

Van mreže LekasHill

• Old Member

Odg: Zubar za pse
« Odgovor #1 poslato: 05 Septembar, 2012, 21:10:46 »
Ja sam zimus Lolu morao ad vodim da joj izvade mlečni očnjak koji nije ispao na vreme. Zahvat su uradili u Tvojoj omiljenoj vet. klinici u kraju (šalim se  :D ). Cijena prava sitnica - 5.000,00 RSD.

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #2 poslato: 11 Septembar, 2012, 11:39:53 »
našla sam telefon ove zubarke, ako nekome zatreba

Tatjana Stevanović
Omladinskih brigada 7đ lokal1
011/312-1370

Van mreže orejaslargas

• Full Member

• Basset Hound kennel
« Odgovor #3 poslato: 11 Septembar, 2012, 19:56:04 »

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #4 poslato: 20 Oktobar, 2012, 11:52:36 »
Mislim da Kobija boli zubić zadnjih dan-dva.  :cry:
A cene su baš  sm placko

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #5 poslato: 20 Oktobar, 2012, 12:06:30 »
Mislim da Kobija boli zubić zadnjih dan-dva.  :cry:
A cene su baš  sm placko
Mislim da je za Kobija od cene veći problem to što mora u totalnu anesteziju (doduše kratku) za bilo koju intervenciju na zubima. Ne znam da li postoji neki drugi način (neki preparat) da se karijes "sanira", odnosno zaustavi dalje širenje i bol a da se izbegne anestezija.

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #6 poslato: 20 Oktobar, 2012, 13:39:08 »
Totana anestezija? Uh, nije to za naših 75 godina i za naše stanje!
Moraćemo videti nešto drugo.

Van mreže Поп

• Old Member

« Odgovor #7 poslato: 20 Oktobar, 2012, 14:31:54 »
Postoje i kod te anestezije razne mogućnosti, Dona je sa svojih 11 godina imala operaciju pa je morala pod anesteziju. Neku najpliću moguću, da se rizik svede na minimum!  :sweating: Dobro mi smo tako morali jer je u pitanju bio tumor, zbog zuba svakako ne treba rizikovati!

A kako znaš da ga boli zub ?

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #8 poslato: 20 Oktobar, 2012, 14:58:56 »
Ja sam u KG-u a dragi i beban u BG-u.  :( Znam samo ono što mi dragi kaže a to je: ne dozvoljava da mu se dotakne ta strana obraza i kad se dotakne on zacvili, najstrašnije što se dragom čini da mu je i blago otečen obraščić  :cry:. Ne može da ga pogleda lepo jer se ovaj otima-verovatno je u pitanju neki zadnji zubić. Spolja nema nikakvih promena ogrebotina, ubod i sl.

Van mreže LekasHill

• Old Member

« Odgovor #9 poslato: 20 Oktobar, 2012, 15:03:32 »
Ja sam u KG-u a dragi i beban u BG-u.  :( Znam samo ono što mi dragi kaže a to je: ne dozvoljava da mu se dotakne ta strana obraza i kad se dotakne on zacvili, najstrašnije što se dragom čini da mu je i blago otečen obraščić  :cry:. Ne može da ga pogleda lepo jer se ovaj otima-verovatno je u pitanju neki zadnji zubić. Spolja nema nikakvih promena ogrebotina, ubod i sl.
Ako nije u pitanju neka povreda nepca i desnih nego baš zub, verovatno će (kao i kod čoveka) morati na terapiju antibioticima.
Loli je sa njenih 13 meseci izvađen mlečni zub (očnjak) koji nije hteo na drugi način da ispadne i pretio je da joj napravi haos u donjoj vilici. Ukupno zadržavanje kod veta je trajalo oko sat vremena, ali je na uvođenje u anesteziju i buđenje iz nje otišlo barem 90% ovog vremena (kada je sterilisana trajalo je 2,5-3 sata). Cene i jesu toliko visoke zbog anestezije, mislim da je u Lolinom slučaju uvođenje u anesteziju bilo oko 3.000-3.500 dinara, dok je vađenje koštalo 1.500-2.000. Poprilično sam se unervozio kad su mi dali da potpišem saglasnost za uvođenje u anesteziju, iako je mlad i zdrav pas.
Na tvom mestu bih nazvao pre svega ordinaciju iz ove teme (ima broj telefona), a raspitao bih se i na Vetrinarskom fakultetu i kod još nekoliko veterinara.
U svakom slučaju Lola i ja držimo fige za našeg dekana, želimo mu brz oporavak i šaljemo mu  sm kiss!

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #10 poslato: 20 Oktobar, 2012, 15:06:20 »
Hvala na podršci sm kiss 
Nadam se da je lažna uzbuna!
Sačekaćemo ponedeljak. Ovo je počelo od sinoć.
Ma samo kad bi hteo da otvori usta da moj Deki vidi kako to izgleda...

Van mreže Cubi

• Old Member

« Odgovor #11 poslato: 20 Oktobar, 2012, 15:12:36 »
anestezija može da bude i slaba, pa su i opasnosti manje

kada je vet Rei čistio ranu ispod oka i ušivao je, nije bila u anesteziji duže od 15 do 20 min

mislim da joj je dao trećinu doze ako ne i četvrtinu

Van mreže KALA81

• Hero Member

« Odgovor #12 poslato: 20 Oktobar, 2012, 15:46:11 »
Pa palo mi je na pamet da je možda povredio nepce svojim igračkicama...
Nervira me što nisam tamo pa da mogu sama da pogledam.   :gri:
Nemam nikakva iskustva sa anestezijom... :wonder:

Van mreže BlackKan

• Old Member

« Odgovor #13 poslato: 30 Septembar, 2013, 20:42:24 »
jedna slicica preloma zuba i postupak plombiranja  sm wink

izvor:vetneva.ru

Van mreže Ice

• Jr. Member
  • **

« Odgovor #14 poslato: 23 Mart, 2014, 14:16:38 »
Jedno pitanje:

Mom psu sad se mijenjaju zubi (5 mjeseci) i primjetila sam da ima dupli donji ocnjak. Izrastao je vec posteno, a ovaj mljecni mu je stabilan. Pa me zanima koliko bi trebala pricekati da to "otpane" ili je veca vjerojatnost da ce mu morati to vaditi?
Meni izgleda da mu otpasti nece, a znam da im to zna smetati za nepravilan razvoj zuba koji izrasta